Jak za pomocą badania zwiększyć konwersję mailingu (case study)

4 września 2014, Igor Farafonow

Co odpowiesz, gdy ktoś Ciebie zapyta: czy badasz swoje mailingi? Jasne. Badam otwarcia, kliknięcia, a na landingu sprawdzam konwersję sprzedażową (czym by nie była).
Gdy Ciebie poprosi o statystyki, otwarcie powiesz np. ok. 12 ze 100 odbiorców otwiera maila, ok. 5 z 100 to osoby, które klikną. Z nich dwóch na 100 kupi. A co odpowiesz, gdy ktoś Cię spyta – „Dlaczego 12 osób otwiera, z nich 5 klika i z nich dwoje kupi?”

 

Neckermann jest jednym z największych w Polsce biur podróży. Wspólnie z FreshMailem realizuje cotygodniowe wysyłki zasięgowe i targetowane. Postanowiliśmy, że zrobimy eksperyment: jeden z wysyłanych mailingów wysyłamy (zbierając statystyki), następnie go badamy i wprowadzamy zmiany; no i wysyłamy ponownie (do pozostałej części grupy)

W badaniu wykorzystaliśmy 4 narzędzia badawcze. Respondenci wskazali obszary, które zwróciły uwagę, ocenili treści zawarte w emailu i jego poszczególne aspekty. Odpowiedzieli też na pytania dotyczące atrakcyjności zakupowej.

Aby pobrać ten case zapisz się na nasz newsletter.

Co tydzień nowe inspiracje, trendy, raporty i case’y.
Gwarantujemy też, że nie zaznasz od nas spamu.

Dziękujemy za pozostawienie danych.

Pobierz case study klikając w ten link.

Igor Farafonow

Architekt informacji, projektant. Od 2007 roku zajmował się niezliczoną liczbą projektów webowych, mobilnych i desktopowych. Aktualnie CEO w Uxerii. Prywatnie fan tajskiej kuchni, starych sportowych samochodów, fotografii oraz jamajskiego disco polo.