Badania Online czyli tajna broń marketera – nagranie z webinarium

4 września 2014, Małgorzata Traczyk

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nagrania z webinarium prowadzonego przez Igora Farafonowa, pt. Badania Online czyli tajna broń marketera.

1. Pierwsze wrażenie – 5 sekund do decyzji o zakupie

Dowiesz się, jak nasz mózg przyswaja informacje w ciągu pierwszych 5 sekund. Sekunda po sekundzie zweryfikujesz, jak formułuje się jego myślenie, jak poznawczo interpretuje widzianą kompozycję.
Umiejętne stosowanie teorii pierwszych pięciu sekund może również pomóc w biznesie: zarówno w kontekście budowy stron czy prezentacji animowanych reklam (wideo, kreacje).
Igor wskazuje, jak wykorzystać aspekty poznawcze w naszym biznesie i jak za pomocą badań skutecznie weryfikować pierwsze wrażenie na naszej reklamie lub stronie www. Poznasz pytania, jakie warto zadać po pierwszych 5 sekundach oglądania ekspozycji; dowiesz się, jak interpretować odpowiedzi Respondentów.

2. Czego potrzebują Twoi klienci – insight konsumencki

W trakcie tej części poznasz ogólne statystyki dotyczące doświadczeń użytkowników. Dowiesz się również, jak je interpretować i uzupełniać wnioskami wynikającymi z codziennych badań. Na podstawie zaprezentowanego case study poznasz, jak badając mailingi Neckermanna udało nam się zwiększyć konwersję o 62%.

3. Jak skutecznie obronić swój pomysł?

W ostatniej części prezentacji Igor pokaże również, jak nasze badania mogą mieć wpływ na decyzje projektowe, które podejmujemy. W trakcie codziennej pracy kluczowa jest umiejętność sprawnego prowadzenia projektów – a częstym problemem jest decyzyjność, która wymusza na nas generowanie dziesiątek różnych wersji i realizacja wielu iteracji.
Profesjonalne podejście do realizowanych projektów oparte jest na idei stałej weryfikacji swoich projektów – stąd też całkowicie ściąga problem decyzyjności z szefa. Jedynym decydentem naszego projektu staje się Klient.

Product Manager w Uxerii. Poprzednio zajmowała się projektowaniem aplikacji mobilnych, a następnie zdalnymi badaniami z użytkownikami na stanowisku UX Specialist w Fundacji Obserwatorium Zarządzania. Członek grupy roboczej Usability (IAB).