Fotorelacja z UxCamp Europe 2015!

26 czerwca 2015, Małgorzata Traczyk

UxCamp w Berlinie- jedno z największych wydarzeń UXowych w Europie. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć 🙂


2 dni konferencji, ponad 500 uczestników, 10 równoległych ścieżek i w sumie około 100 wystąpień. Jednym słowem- wow! Poniżej przedstawiamy fotorelację z naszego wyjazdu.


Jednym ze sponsorów tegorocznego UX Campu w Berlinie była Uxeria. Oprócz oczywistych udogodnień jakimi jest np. uczestnictwo w evencie, mogliśmy między innymi podzielić się również naszymi gadżetami. Jak już pewnie wiecie, gifty mamy bardzo fajne, a cały czas pracujemy nad nowymi. Zapalniczki przyszły w ostatniej chwili, smycze zresztą również. Długopisy i całą resztę mieliśmy akurat na stanie, więc z tym nie było problemów 🙂 Przed wyjazdem zorientowaliśmy się jednak, że mamy całą masę giftów i brak przedmiotu do którego je włożymy. No bo co z tego, że mamy 300 długopisów skoro trzeba będzie je położyć na ziemi… Przypomina to trochę naszą historię z wersja angielską strony głównej, gdzie wszystko było działające, przetłumaczone i bajeczne, a zapomnieliśmy o fladze zmieniającej język 😉 Ale udało się! Przed zamknięciem sklepów, dzień przed wyjazdem kupiliśmy miski, które tym razem nie stłukły się na pierwszym zakręcie (tutaj przestroga dla startupów- szklane miseczki np. na słodycze, mogą potłuc się w samochodzie co czasem skutkuje poranionymi palcami oraz zakrwawionym rollupem i stoiskiem- z doświadczenia mówimy- plastikowe miseczki górą).


I wyruszyliśmy 🙂

uxeria_1
uxeria_2


Okazało się, że pokoje w hotelu wyglądają rzeczywiście tak jak na Bookingu. Widok z nich jest jednak inny…

uxeria_36


Co ciekawe w naszej hotelowej łazience można było również znaleźć warzywne mydło 🙂

uxeria_37


Berlin

uxeria_21

uxeria_50

uxeria_39

uxeria_51

uxeria_3


Pierwszy dzień eventu

Pierwszy dzień konferencji był bardzo ekscytujący. Na miejscu byliśmy przed wszystkimi, dzięki czemu mieliśmy możliwość podziwiania pięknych industrialnych wnętrz.

uxeria_32

uxeria_34

uxeria_33

uxeria_35


Gifty zaczęły znikać w zastraszającym tempie już podczas rejestracji 🙂

uxeria__36

uxeria_14

uxeria_15


Nauczeni doświadczeniami z UxCampu w Gdyni, wiedzieliśmy już, że aby dostać się na tablicę z wystąpieniami, należy wykazać sie szybkością, zręcznością i sprytem. Trzeba mieć również bardzo dobrze przemyślany tytuł oraz zapowiedź. Czemu? Na UxCampie w Berlinie było 10 ścieżek oraz 5 podziałów godzinowych. Mnożąc to otrzymujemy 50 wystąpień ekspertów z branży UX dziennie (plus wystąpienie Erica Reissa jako keynote speakera). Aby uczestnik konferencji wybrał nasz wykład, należy się wyróżnić- speech zapowiadający wystąpienie powinien być catchy, sexy i wow (oraz oczywiście merytoryczny :)) Nam się to udało.

uxeria_4

uxeria_5

uxeria_8


A teraz kilka słów o wystąpieniach innych. Te na których byliśmy, były niezwykle interesujące i ogromnie żałujemy, że nie mogliśmy udać się na wszystkie (najbardziej cierpimy, że przegapiliśmy prezentację Rolfa Molicha). Podczas konferencji zdarzały się również perełki. Filmik z końcówki wystąpienia Holgera Eggerta można obejrzeć poniżej. Na pewno po pierwszych nutach domyślicie się, jaka piosenka została przerobiona.


Wspaniałe było również wystąpienie Erica Reissa, który w swojej prezentacji umieścił nasze zapalniczki! Dziękujemy ogromnie! Szczególnie zapadło nam w pamięci również hasło- Creativity is not what you do, but how you think!

uxeria_10

uxeria_11


Prezentacja Erica.

uxeria_45

uxeria_46

uxeria_47


Afterparty

Jak przed każdym afterem, warto było zrobić swojego bifora 🙂 Dzięki temu na wcześniej wspomniane schody spojrzeliśmy zupełnie z innej perspektywy.

uxeria_22

uxeria_44

uxeria_23

uxeria_24

uxeria_26

uxeria_16

uxeria_17

uxeria_18

uxeria_19


2 dzień konferencji

Drugi dzień konferencji upłynął równie ekscytująco jak pierwszy. Seria inspirujących wystąpień, ciekawy atrakcji i pysznych wurstów.

uxeria_7

uxeria_9

uxeria_13

uxeria_48

uxeria_20

uxeria_27


Podróż powrotna do Warszawy obfitowała w zmęczenie co zapewne można zauważyć na zdjęciach 🙂

uxeria_28

uxeria_29

uxeria_30

uxeria_31

uxeria_32


I tak nasz wyjazd dobiegł końca. Bardzo dziękujemy i gratulujemy organizatorom- Henning Grote, Ludwig Gatzke, Luzi Beyer, Stefan Freimark, Tom Allison, Thomas Kuber, Clive Lavery. Ogromna skala wydarzenia, mnóstwo merytorycznej wiedzy i nowinek oraz wiele ciekawych, inspirujących ludzi. Na pewno za rok też się pojawimy!


Prezentujemy również kilka wpisów o Uxerii, które zauważyliśmy 🙂

Product Manager w Uxerii. Poprzednio zajmowała się projektowaniem aplikacji mobilnych, a następnie zdalnymi badaniami z użytkownikami na stanowisku UX Specialist w Fundacji Obserwatorium Zarządzania. Członek grupy roboczej Usability (IAB).