30 kreatywnych stron błędu 404

20 listopada 2014, Małgorzata Traczyk

Nie ma takiej strony? Strona, której szukasz jest tymczasowo niedostępna? Strona o podanym adresie nie istnieje?


Powyższe komunikaty odnoszą się do stron błędu, popularnie mówiąc „404”. Pojawiają się one w przypadku nieprawidłowych linkowań wewnątrz serwisu oraz z przyczyn niezależnych od właścicieli stron – błędne linkowanie do docelowej strony przez serwisy zewnętrzne lub nawet przez samych użytkowników (literówki w linkach, adres url już nie istnieje). Dlatego też warto zadbać, aby strona nie pokazywała zwykłego, standardowego komunikatu. 404 powinna być przejrzysta, czytelna oraz nawiązująca do tematyki strony. Zalecane jest również umieszczanie linków do stron lub funkcjonalności z których bezpośrednio będzie można skorzystać np. strona główna, wyszukiwarka.


Poniżej prezentujemy 30 inspirujących stron 404. Nie wszystkie są idealne i zawierają niezbędne elementy. Łączy je jednak bardzo ciekawy pomysł- na grafikę lub na sam komunikat.Kuchnia Lidla
kuchnialidlaDeeZee
dezee_404Koszulkowo
koszulkowoFreebee
freebeeShowroom
showroomPlay
playEska TV
eskaGoldenLine
goldenlineMultikino
<multikinoPizza Portal
pizzaportalPixers
pixersBut Sklep
butsklepDa Grasso
dagrassoSpotify
spotifyHelion
helionKinetise
kinetiseQubus Hotel
qubusLeroy Merlin
leroyLubimy Czytać
lubimyczytacMTV
mtvSchaffashoes
shaffashoesTesco
tescoPlus
plusOto Moto
oto-motoSaturn
saturnWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
wospYou Tube
youtubeBlizzard
blizzardAirbnb
airbnbHeineken
heineken


Przedstawiamy również dwa wygrane projekty na ciekawe strony 404 – konkursy zrealizowaliśmy wspólnie z WUD na Pradze oraz WUD Kraków.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział 🙂Monika Jagodyńska
wud_pragaMałgorzata Nowak
wud_krk

Product Manager w Uxerii. Poprzednio zajmowała się projektowaniem aplikacji mobilnych, a następnie zdalnymi badaniami z użytkownikami na stanowisku UX Specialist w Fundacji Obserwatorium Zarządzania. Członek grupy roboczej Usability (IAB).